Vaatamisväärsused ja muuseumid

 

Aleksander Nevski Katedraal
Suur ja rikkalikult dekoreeritud historitsistlikus segastiilis õigeusu kirik valmis Toompeal 1900 aastal. Heas korras hoitud katedraal on Tallinna suurejoonelisim näide õigeusu sakraal- arhitektuurist. Kiriku tornides asub Tallinna võimsaim kirikukellade ansambel.
Hotellist vaid 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel (700 m).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.hot.ee/n/nsobor

Okupatsioonide Muuseumi
2003. aastal avatud Okupatsioonide Muuseumi püsiekspositsioon kajastab arenguid Eestis aastatel 1940-1991, mil Eesti oli vaheldumisi okupeeritud Nõukogude Liidu, Saksamaa ja veelkord N. Liidu poolt. Korraldatakse ka rohkem või vähem temaatilisi ajutisi näitusi. Hotellist vaid mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel (500 m).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.okupatsioon.ee

Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone                                    
Eesti Ajaloomuuseum paikneb alatesaastast 1952 Tallinna vanalinnas asuvas Suurgildi hoones. Suurgildi hoone on ehitatud vahemikus 1407-1410 Tallinna linna suurkaupmeeste ühenduse ehk Suurgildi poolt. Reklaamfilm Suurgildi hoone kohta näete siin
Hotellist umbes 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1,2 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.ajaloomuuseum.ee

Eesti Meremuuseum
On kahe ekspositsiooniga üks Eesti suurimatest muuseumidest. Paksu Margareeta suurtükitornis asub põhiekspositsioon, mille rõhk on Eesti vanemal merenduse ajalool, ning mis hõlmab väärikas valikus laevamudeleid. Hotellist umbes 19 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1,5 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.meremuuseum.ee

Tallinna Linnamuuseum
Tallinna vanalinna südames, Vene tn. 17 asuva Linnamuuseumi hoone ajalugu ulatub tagasi 14. sajandisse.
Muuseumi ekspositsioon annab ülevaate Tallinna ajaloost läbi sajandite, muinasaja lõpust kuni Eesti taasiseseisvumiseni 1991 a. Hotellist umbes 15 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1,4 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.linnamuuseum.ee

Niguliste muuseum
Tallinna vanalinna lõunaosas, keskaegse turuplatsi ja Toompea paekõrgendiku vahel, seisab Niguliste kirik. Endises pühakojas asub tänapäeval Niguliste muuseum, üks Eesti Kunstimuuseumi filiaalidest. Siinne kesk- ja varauusaegse kirikukunsti ekspositsioon on kõige olulisem ja suurem vanema sakraalkunsti kollektsioon Eestis. Hotellist umbes 14 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1,1 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.nigulistemuuseum.ee

Tallinna raekoda
Tallinna raekoja ehituslugu sai alguse 13. sajandil, kuid alles 1404.aastaks valmis ta tänasel kujul.
Kuigi linnavõim töötas raekojas 1970. aastani, täidab raekoda endiselt linnavalitsuse esindushoone rolli, võttes külastajaid vastu ka kontserdipaiga ja muuseumina.
Hotellist umbes 14 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1,1 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.tallinn.ee/raekoda

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum sai alguse eesti helilooja ja organisti Peeter Süda pärandi kogumisega seotud liikumisest, mis registreeriti ametlikult 22. märtsil 1924.a. Teatrikogude aluseks on näitleja Heino Vaksi pärand. 1937.a. loodud Teatrimuuseumi Ühing liitus Muusikamuuseumiga 1941.a.
Hotellist umbes 12 minutilise jalutuskäigu kaugusel (1 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.tmm.ee

Tallinna Lennusadam
Teine Meremuuseumi ekspositsioon asub Lennusadama angaarides, kus on oma koha leidnud allveelaev Lembit ja paljud teised elusuuruses eksponaadid. Lennusadamas asuvad ka Meremuuseumi 8 laeva, eesotsas aurik-jäämurdjaga Suur Tõll. Hotellist umbes 30 minutilise jalutuskäigu kaugusel ( 2,5km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.lennusadam.eu
Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe loss
Eesti Ajaloomuuseumi teine filiaal asub Pirita tee ääres asuvas Maarjamäe suvemõisakompleksis, mille vanimad hooned pärinevad 19. sajandi esimesest poolest.
Maarjamäe lossis asub ka Eesti Filmimuuseum, kus on avatud filminäits "SIIN ME OLEME! Eesti filmi esimene sajand".
Hotellist umbes 12 minutilise autosõidu kaugusel (6 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.ajaloomuuseum.ee
Tallinna Teletorn
Vaade Tallinna Teletornist on ainukordne Eestis ja unikaalne Põhja-Euroopas. Sinu all laiuvad Muuga metsad, eemal kaunis Tallinna vanalinn ja sillerdav Läänemeri kogu oma majesteetlikus hiilguses. Vaata lisaks veel Tallinna Teletorni atraktsioonide kohta siit.
Hotellist umbes 19 minutilise autosõidu kaugusel (11 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.teletorn.ee/
Kadrioru kunstimuuseum
Kadrioru kunstimuuseum tutvustab, säilitab ja kogub vanemat väliskunsti – peamiselt Lääne-Euroopa ja Vene maali, graafikat, skulptuuri ja tarbekunsti. Muuseum asub Tallinnas Kadriorus, Vene tsaar Peeter I suveresidentsiks ehitatud barokklossis.
Hotellist umbes 9 minutilise autosõidu kaugusel (4 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.kadriorumuuseum.ee

KUMU Kunstimuuseum
Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseum avati 17. veebruaril 2006. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli.
Hotellist umbes 9 minutilise autosõidu kaugusel (5 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.kumu.ee

Rocca al Mare Vabaõhumuuseum
Tallinnas, kaunis paigas nimega Rocca al Mare, asub omamoodi küla, kus saab tutvuda Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja eluoluga. Nagu ühes õiges külas ikka, on siin kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur jpm. Muuseumi 12 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukusega pered. 
Hotellist umbes 12 minutilise autosõidu kaugusel (7,3 km).
Vaata teejuhiseid SIIT
www.evm.ee

 Rohkem vaatamisväärsusi Tallinnas vaata SIIT